HLAVNÍ ZÁSTUPCI SYSTEMY

Plukovník vojenských speciálních jednotek, bývalý hlavní instruktor taktického tréninku jednotek rychlého nasazení. Mikhail Ryabko začal s tréninkem v pěti letech a s bojovým výcvikem v patnácti. Byl taktický velitel týmů na záchranu rukojmích protiteroristických operací a zneškodňování ozbrojených zločinců.

Michail  je držitelem hodnosti plukovníka a byl speciálním poradcem Nejvyššího soudu RF. Nadále pokračuje v trénování hojného počtu studentů jako nejvyšší trenér Systemy.

zdroj: http://systemaryabko.com

Ředitel a hlavní instruktor Systemy.
Vladimír se narodil v Rusku, kde absolvoval intenzivní bojový výcvik a je nejlepším studentům Michaila Ryabka. Později se přestěhoval do Kanady a v roce 1993 založil první školu Systemy mimo Ruska. Od té doby osobně trénoval a certifikoval více než 500 kvalifikovaných instruktorů a škol po celém světě a vytvořil sadu instruktážních materiálů které získaly mnoho ocenění.

zdroj: http://www.russianmartialart.com

Systema je mnohem víc, než jen soubor metod, technik a principů, nebo prostá výuka boje, rozvíjí ducha i tělo

Systema přináší v sobě myšlenku všestranného rozvoje osobnosti jednotlivce ne jen s fyzické strany, ale taky s duševní.

Každé kvalitní bojové umění se zabývá také psychikou. Protože psychika je spojená se zdravím, stresem, napětím. Pokud neovládnete psychiku, nemůžete být ani dobrým bojovníkem, ani přínosem pro společnost.

Agresivní lidé svým jednáním zakrývají strach a stres. Agresivita je jako nemoc, která je spojená s napětím a dokazováním síly. Je to začarovaný kruh, ze kterého je těžké se dostat.

Pro Systemu je typická klidná psychika i v extrémně stresové situaci. Proto se Systema jako jediná zabývá a učí následující:

  • zvládání stresu a strachu
  • posiluje psychiku
  • trénuje možnosti pro rozvoj psychiky
  • učí metody psychologické práce
  • vyučuje dýchání pro práci s psychikou
  • pracuje s pozorností a citlivostí těla
  • učí, jak ovlivňovat vybuzení psychiky a emocí
  • a další

Bezpočet speciálních cvičení, které používáme na tréninku Systemy, přispívá k přípravě lidského těla na různé zatížení a zkoušky, které mohou nastat v reálném životě. Rozvíje se síla svaloveho rámu, odolnost a pružnost všech částí těla.

Základním kamenem Systemy je práce s dechem.

Systema učí, že každý pohyb musí být kontinuální, jako dýchání. Kombinace jakékoli činnosti se správným dýcháním posiluje pohyb, zlepšuje citlivost, umožňuje najít správný směr a naplnit ho vnitřní silou. To samozřejmě vyžaduje hodně trpělivosti, a tímto máme připravit svou psychiku na stabilnější práci v moderním životě. Student, který se učí Systemu se stává mnohem klidnější, vyrovnanou osobností a bude schopen ve vypjaté situaci lepé reagovat.

Systema učí vaše tělo používat přirozené reflexy a instinktivně se pohybovat při ochraně před útokem. K tomu využít sílu útočníka a minimální používat vlastní hrubou sílu. Proto se na trénincích učíme správně dýchat, protože klidné dýchání je základem stabilního postoje, uvolněné psychiky a fyzického zdraví.

Bojovém umění skutečného bojovníka se skládá ze tří prvků- zdravého těla, silného ducha a bojových dovedností.

Proto Systema se učí udržet lidské tělo bez stresu, být ohebným i odolným, abyste dokázali reagovat silné bez zbytečného úsilí.

Zároveň se učíte reagovat na nejmenší změny uvnitř sebe, ale i u lidí ve svém okolí, se kterými budete komunikovat.

Duch a psychický stav člověka by měl být bez strachu a hněvu. Klidný stav bez zloby, sebelítosti a nadměrné pýchy vám pomůže překonat zbytečné chyby v boji.

Systema zahrnuje veškeré techniky boje, jako údery, kopy, práci se zbraní (nůž, tyč, bič, střelná zbraň), boj na zemi, obrana proti jednomu nebo několika oponentům.

Systema je bojové umění, ve kterém jsou základní principy, jako dýchání, relaxace, přirozený pohyb a postoj těla. Tyto principy umožňují člověku v každé situaci reagovat přesně a silně. Toho dosahujeme pozvolna a beze spěchu. Tréninkem technik můžete strávit roky, ale výsledek nebude takový, jaký jste chtěli. V reálné situaci pak techniky nefungují.

Naším cílem je naučit se působit na agresora s minimální silou, bez velkého svalového úsilí. S využitím úderů nebo pák, aby útočník nemohl dokončit nebo obnovit svůj útok. V Systemě se učí principy jak pracovat s lidským tělem, a ne jen techniky, pracuje se s napětím a uvolněním svalů člověka.

Systema má propracovanou zdravotní metodiku. Na trénincích začnete chápat, jak vaše tělo funguje. Zjistíte, kde jste napjatí, jak můžete uvolnit tato místa, která jsou příčinou chronických zatuhnutí svalů a dalších onemocnění. Není to jen o svalech, ale téměř vždy o lidské psychice. Pokud se naučíme uvolnit tělo, učíme se relaxovat i mysl.

%d bloggers like this: